Výuka a výcvik sk.B

Opava

Výuka probíhá v budově JZD v Opavě – Kylešovicích ve druhém patře. Toto místo je v klidné části Opavy. Asi 5 minut chůze od učebny se nachází zastávka MHD, takže v pohodě dojedete ze všech částí Opavy.

První lekce probíhá každou první středu v měsíci od 17:30 do 19:30.
Druhá lekce probíhá každou druhou středu v měsíci od 17:30 do 19:30.
Třetí lekce probíhá každou třetí středu v měsíci od 17:30 do 19:30.

Kravaře

Výuka probíhá v budově Základní školy na adrese Komenského 14. Vchod do budovy je z ulice Komenského.

První lekce probíhá každé první středu v měsíci od 15:00 do 17:00.
Druhá lekce probíhá každou druhou středu v měsíci od 15:00 do 17:00.
Třetí lekce probíhá každou třetí středu v měsíci od 15:00 do 17:00.
Celkem se zúčastníte tří lekcí výuky teorie, každé v trvání cca 2 hodin a lekce zdravovědy.
Účast na lekci výuky teorie nutno předem nahlásit buď na tel. č. nebo na email viz kontakty !!! 
Čtvrtá lekce je výuka zdravovědy v trvání cca 2 hodin.
Praktický výcvik v řízení vozidla začne až po absolvování všech  lekcí výuky !!!(kromě lekce zdravovědy)
Konzultace jsou ze zákona povinné, čili musíte se jich povinně účastnit.
Při hodinách teorie obdržíte učebnici s CD, které jsou naprosto shodné s materiály používanými autoškolou při výkladu. Během hodin teorie budete seznámeni s důležitými částmi pravidel silničního provozu, s teorií a zásadami bezpečné jízdy, s ovládáním a údržbou vozidla a s teoretickou částí zdravotní přípravy. Budete seznámení s praktickým využitím těchto informací při výcviku na konkrétních místech a v konkrétních situacích, které Vás mohou potkat při praktických jízdách.
Po celou dobu výcviku Vás bude učit jeden učitel a budete jezdit v jednom autě, a to v automobilu Škoda Fabia 1.0 MPI LPG r.v.2019 nebo  Škoda Fabia 1.4 16V LPG r.v.2005. Na první jízdě budete seznámeni s ovládáním vozidla kde se naučíte základní úkony při řízení. To je rozjíždění, zastavování, řazení, točení. Poté co toto zvládnete, budou následovat další jízdy.  Zpočátku v mírném provozu a s hodně radami od učitele, až po úplně samostatnou jízdu v plném provozu v centru města. V průběhu jízd si osvojíte různé způsoby parkování, vyzkoušíte si jízdu po rychlostních komunikacích.  Po odjetí všech čtrnácti devadesátiminutových jízd společně zhodnotíme, zda jste dostatečně připravení k vykonání závěrečné zkoušky a v případě, že se budete na tuto zkoušku cítit, budete k ní přihlášeni. Vzhledem k tomu, že zkoušky nejsou nikdy hned na druhý den, máte u nás možnost si dokoupit doplňkovou jízdu abyste na dosavadní jízdy nezapomněli.
V průběhu praktické výuky budete seznámení také s praktickou údržbou vozidla a kontrolou vozidla v průběhu jeho užívání. Také se zúčastníte praktického výcviku zdravotní přípravy, při které Vás lékař seznámí se zásadami poskytování první pomoci.

 Minimální počet praktických hodin ve vozidle je 28 hod. (Celkem 14 jízd – 2x 45 min.)
Samozřejmostí je možnost dokoupit si doplňkové hodiny před zakončením kurzu.

Současných 28 vyučovacích hodin praktické jízdy je u některých uchazečů nedostačující vzhledem k vysoké náročnosti závěrečných zkoušek!!!